Faktoring online - zamień faktury w gotówkę!

Faktoring online – finansowanie dla Twojej firmy

Faktoring online przedsiębiorca z fakturą

Dowiedz się więcej!

Klikając przycisk "Proszę o kontakt" Wyrażam zgodę na używanie przez telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla marketingu bezpośredniego produktów własnych Sanfaktoring Sp. z o.o., zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800). Oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y o dobrowolności wyrażenia powyższej zgody oraz o możliwości jej odwołania w każdym czasie.

Jak wynika z raportu dla BIG InfoMonitor z 2020 roku, 46% przedsiębiorców deklaruje, że nie dostaje pieniędzy na czas. Dotyczy to mikro, małych oraz średnich firm. Jak wynika w powyższych badań, przedsiębiorcy odnotowali opóźnienia w płatnościach za faktury nawet do 60 dni. Tygodnie oczekiwania na zaległe należności od kontrahentów mogą oznaczać poważne kłopoty. Dlatego wychodzimy naprzeciw z rozwiązaniem, które pomoże uniknąć podobnych problemów. Poświęć chwilę, by dowiedzieć się, czym jest faktoring online.

Czym jest faktoring online?

Znaczna część przedsiębiorców stosuje wobec swoich kontrahentów wydłużone terminy na finansowanie faktur. Czas ma w tym miejscu niemałe znaczenie. Niekiedy oczekiwanie na zapłatę rozciąga się nawet do 120 dni. Przedsiębiorcy wolą skupić się na nowym biznesie, niż wchodzić na ścieżkę wojenną ze swoimi dłużnikami. Ale na dłuższą metę tak się po prostu nie da. Zaczynają zmagać się z poważnymi problemami finansowymi, a niektórzy nawet bankrutują.
Faktoring online jest rozwiązaniem na podobne problemy. To wsparcie finansowe, które w całości odbywa się zdalnie. Faktor, czyli firma udzielająca finansowania wykupuje zalegające faktury od klienta (faktoranta). Są to należności z odroczonym terminem płatności, wystawione za zrealizowaną usługę lub dostarczony towar. Faktorant otrzymuje pieniądze na swoje konto w 24 godziny po dokonaniu pozytywnej weryfikacji. Dzięki temu zachowuje płynność finansową. Z barków przedsiębiorcy zdjęty jest także problem oczekiwania na pokrycie niezapłaconych faktur. Obowiązek ten przejmuje faktor. Wszystko odbywa się online.

Dla kogo faktoring online?

Z usługi faktoringu mogą skorzystać firmy, które za zrealizowaną usługę lub dostarczony towar, wystawiają odbiorcy fakturę. Rozwiązanie to wybierają najczęściej duże przedsiębiorstwa. Jednak jest to równie korzystna propozycja dla firm jednoosobowych, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Wystarczy, że płynność finansowa w Twoim przedsiębiorstwie zostaje zaburzona przez nieopłacone w terminie faktury lub faktury wystawiane z odroczonym terminem płatności. Oznacza to, że na dokumencie pojawiła się konkretna data, która określa firmowy przychód. Jest to jednoznaczne z koniecznością zapłacenia podatków. W sytuacji, gdy gotówka od odbiorcy usługi jeszcze nie wpłynęła, powstaje luka finansowa. Poza tym w każdym przedsiębiorstwie co miesiąc generowane są inne koszty, które trzeba pokryć. Mowa o wynagrodzeniach, opłatach za materiały potrzebne do produkcji lub bieżących kosztach prowadzenia działalności. W tej sytuacji warto skorzystać z faktoringu online. Przy minimum formalności, możesz zadbać o płynność finansową w swoim biznesie.

Jak skorzystać z faktoringu online?

Skorzystanie z faktoringu online jest prostsze, niż myślisz. Ograniczyliśmy formalności do minimum. Wystarczy zarejestrować się na platformie internetowej San Faktoring. Można też skontaktować się z nami telefonicznie. Następnym krokiem jest wskazanie faktury, którą chcesz nam sprzedać. I to wystarczy. Formalności zajmą Ci mniej niż 15 minut, a możesz uzyskać gotówkę za swoje usługi lub produkty w czasie nie dłuższym niż 24 godziny.
Warunkiem koniecznym jest jednak pozytywna weryfikacja. Jest to proces, który następuje szybko. Analizie poddawana jest tak zwana faktorowalność transakcji. Oznacza to, że poszukujemy okoliczności, które znacząco utrudniają ściągnięcie należności od dłużnika. Gdy ocena jest pozytywna, faktor udzielający finansowania, przyzna przedsiębiorcy oczekującemu na płatność, limit faktoringowy. Jest to zakres, w ramach którego odblokowujemy 80% lub 100% wartości faktury zaraz po jej wystawieniu. Pozytywna weryfikacja oznacza, że pieniądze znajdą się na Twoim koncie w 24 godziny. Dzięki temu zyskasz środki na opłacenie należności i nie popadniesz w problemy finansowe. Faktoring jest rozwiązaniem, które ułatwia prowadzenie biznesu.

Dlaczego warto?

Faktoring to szybki ratunek finansowy dla Twojej firmy. Wymagania, jakie musisz spełnić, by skorzystać z tego rozwiązania są mniej restrykcyjne niż kredyt bankowy. Jest to element, który przemawia na korzyść tego rozwiązania. Płynność gotówki na koncie eliminuje ryzyko wystąpienia zatorów finansowych, które niejednokrotnie prowadzą do bankructwa. Przedsiębiorca może bez obaw planować wydatki i skupić się na prowadzeniu swojej firmy. Otrzymuje stały dopływ kapitału. Minimalizowany jest także stres związany z długim czasem oczekiwania na spłatę długu przez kontrahentów.
Kolejną istotną przewagą faktoringu online jest brak konieczności ustanowienia materialnych zabezpieczeń. Żeby skorzystać z tego rozwiązania, nie potrzeba wykazywać się zdolnością kredytową. Wystarczającym zabezpieczeniem są faktury oraz weksel własny. To oznacza, że faktoring nie jest jedynie finansową deską ratunku dla przedsiębiorców. Usługa ta minimalizuje ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Najprościej mówią, przestajesz się martwić niewypłacalnością dłużnika.

Obawy klientów

Wielu klientów obawia się reakcji kontrahentów w przypadku skorzystania z usługi faktoringu. Wiąże się to z koniecznością powiadomienia dłużnika o nawiązaniu współpracy z faktorem. Niejednokrotnie jest to warunek konieczny. Przedsiębiorcy obawiają się, że informacja ta będzie miała wpływ na ich relacje biznesowe z kontrahentem i istotnie zaburzy zaufanie biznesowe. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. Wyróżniamy różne rodzaje faktoringu. Do najpopularniejszych z nich należy faktoring tajny. Jest to rozwiązanie, które wyklucza konieczność powiadamiania kontrahenta o sprzedaży zalegającego dokumentu firmie faktoringowej. W tym przypadku spłata wartości faktury pozostaje bez zmian. Dłużnik wysyła pieniądze na konto przedsiębiorcy, a nie faktora. Dzięki temu informacja o nawiązanej współpracy nie dojdzie do dłużnika. Tym samym usługa ta nie będzie odebrana jako przejaw braku zaufania wobec strony biznesu.

Płynność finansowa. Jeżeli to właśnie tego słowa brakuje w Twoim biznesie – odezwij się do nas. Faktoring może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej firmy.

Zagłosowało: 11 średnia: 4.5

SPÓJRZ JAKIE TO PROSTE